SILVER & METAL / Silver / Saltkar 1591372
nr 159 1372
Saltkar
Lenght: ()
1 par, silver, England 1800-tal
1500
SEK 1700
Monday July 1 2002
at 16:00:00
1/7 12:25:28
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver